Czym jest marketing szeptany?

Marketing szeptany (ang. buzz marketing) to działanie, które polega na trafieniu do odbiorcy za pomocą niewymuszonej informacji o ofercie lub firmie, w której znajduje się odnośnik do strony internetowej. Jego intencją jest zachęcenie do naturalnej i spontanicznej dyskusji. Metodę stosuje się na forach internetowych, które są także kopalnią wysokiej jakości linków. Za sprawą naturalnie umieszczonego odnośnika, efektem buzz marketingu będzie także poprawienie pozycji Twojej marki w wyszukiwarkach. 

Buzz marketing jest wyjątkowo skuteczną metodą promocji w Internecie. Zdecydowana większość z nas przed dokonaniem zakupu wyszukuje w sieci informacji o firmie lub jej produktach czy usługach. Czytamy opinie i analizujemy oceny po to, aby uzyskać pewność, że dokonujemy właściwego wyboru. Opinie, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, traktujemy jako wiarygodne i to one mają bardzo duży wpływ na to, czy konkretny produkt kupimy. 

Co sprawia, że prowadzony przez nas marketing szeptany jest tak skuteczny?
Istotą naszych działań jest upowszechnianie na forach internetowych ważnych, pod kątem wizerunku, komunikatów o marce lub jej ofercie. Fora internetowe to doskonałe miejsce do zdobycia wartościowych linków, a to dlatego, że są to miejsca przyciągające wielu użytkowników. Fora dzielą się pod względem lokalizacji czy tematyki, co daje o wiele większe szanse na dotarcie ze swoją ofertą do grupy osób mogących być nią naprawdę zainteresowanych.

Seonetium prowadzi działania marketingu szeptanego pod pewnymi warunkami. Faktem jest, że zachęcamy do naturalnej dyskusji, dotyczącej produktów i usług lub samej firmy. Bierzemy w nich udział i reagujemy na aktywność internautów - odpowiadamy na pytania i wzbudzamy pozytywne reakcje. Wszystko robimy w sposób naturalny i nienachalny. Wówczas pozostali uczestnicy dyskusji będą bardziej chętni do sprawdzenia Twojej oferty i kliknięcia w link kierujący bezpośrednio do Twojego serwisu. Ale uwaga - nasze działania są zawsze etyczne. W żaden sposób nie atakujemy konkurencji i nie spamujemy linkami. Nie praktykujemy też wprowadzania użytkowników w błąd.

Oczerniania konkurencji oraz innych użytkowników nigdy nie będzie naszą metodą działania. Dążymy do tworzenia świadomości marki i budzenia zaufania. Nie godzimy się na nieetyczne praktyki i nie tworzymy zbędnych treści.

Co robimy?

  • Tworzymy bazę medialną - zbiór stron, for i grup dyskusyjnych o konkretnej tematyce
  • Planujemy strategię
  • Opracowujemy plan, według którego będziemy publikować komentarze i wpisy
  • Wdrożymy kampanię i będziemy kontrolować jej efekty

Marketing szeptany mimo swojego dość "lekkiego" charakteru, wymaga dokładnego opracowania i zaplanowania. W efekcie tego uzyskasz zamierzone rezultaty, które przyczynią się do wzrostu sprzedaży.

Co zyskujesz dzięki współpracy z Seonetium?

Co zyskujesz dzięki współpracy z Seonetium?

  • poprawę pozycji swojego serwisu w wyszukiwarce Google
  • rozpoznawalność marki
  • wysokiej jakości linki
  • zbudujesz dobre relacje z klientami
  • stworzysz wsparcie dla pozycjonowania i pozyskiwania linków
  • wypromujesz się w Internecie