Co to jest link building?

Link Building to działanie, które związane jest z pozycjonowaniem strony internetowej, a dokładniej, z pozyskiwaniem linków. Celem tego jest uzyskanie wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Linkowanie to nic innego jak umieszczanie w innych serwisach informacji na temat Twojej marki wraz z linkiem do strony internetowej. Działania te stosuje się na forach tematycznych, blogach, w bazach firm i wszędzie tam, gdzie może się znajdować interesująca Cię grupa docelowa. Link building to narzędzie, które potrzebne jest, aby uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarce i stworzyć wartościowy profil linków. 

Wysokiej jakości linki w odpowiedniej ilości przyczynią się do objęcia wysokiej pozycji w wyszukiwarce, a to poskutkuje realnym zwiększeniem sprzedaży.

Sprawdź, co potrafimy!

W Seonetium korzystamy ze sprawdzonych, ale nowoczesnych rozwiązań. Nasze działania wykraczają daleko poza bezpieczne schematy. Z myślą o naszych Klientach pozyskujemy wartościowe linki, które pochodzą z zaufanych serwisów, i które są odwiedzane przez wielu użytkowników. Metody budowania profilu linków, które stosujemy, są całkowicie bezpieczne i skuteczne. Link building w naszym wykonaniu jest połączeniem strategii i wiedzy z zakresu SEO oraz marketingu internetowego. Pozyskiwaniem linków zajmują się w naszej firmie najlepsi specjaliści. Ich zadaniem jest opracowywanie i umieszczanie treści zawierających link do Twojej strony www w serwisach mających duże zaufanie użytkowników sieci. 

Internauci przekazują sobie tylko niewielką część publikowanych w sieci treści. Oznacza to tyle, że jedynie te najlepsze treści mają szansę na to, żeby zdobyć dobrej jakości linki umieszczane przez członków danej społeczności, przekazujących sobie godne uwagi informacje.

Pokażemy Ci, jak skutecznie ociągnąć sukces w sieci!

Link building to bardzo popularne narzędzie w pozycjonowaniu. Żeby jednak przynosił rezultaty, powinien spełniać pewne kryteria:

  1. Przede wszystkim jakość. Dbamy o to, aby pozyskiwać tylko i wyłącznie wysokiej jakości linki. Jedna, ale mająca autorytet w Google strona www pozwoli uzyskać o wiele lepsze rezultaty niż ogromna ilość mało wiarygodnych domen wygrzebanych z najciemniejszych zakamarków Internetu.
  2. Linki nie mogą być spamem. Każdy link wklejany jest na fora czy blogi wraz z oryginalną treścią pasującą do zagadnienia. Nie zaśmiecamy sieci samymi linkami. To po prostu nie działa.
  3. Stawiamy na zróżnicowanie. Link do Twojego serwisu będzie się pojawiał z różną częstotliwością w różnych (zaufanych) źródłach.

Co jeszcze zyskasz dzięki profesjonalnemu link buildingowi?

  • wzrost ruchu organicznego
  • zwiększenie sprzedaży
  • zainteresowanie marką
  • polepszenie renomy Twojej strony www dla wyszukiwarki
  • zdobycie zaufania klientów