Chcesz się rozwinąć na rynku lokalnym? pomożemy Ci. Skorzystaj z pozycjonowania lokalnego i daj się poznać potencjalnym klientom

Pozycjonowanie lokalne, zwane także regionalnym, jest metodą promocji, którą stosuje się w celu zdobycia możliwie najwyższej pozycji dla strony internetowej, na wszelkie zapytania odnoszące się do konkretnej lokalizacji. Wystarczy, że w zapytaniu umieszczona zostanie nazwa miasta, dzielnicy lub ulicy. Wyszukiwarka Google jest w stanie określić nasze dokładne położenie, przez co w odpowiedzi na frazę ukażą się wyniki uwzględniające naszą lokalizację. Narzędzie to zalecane jest zwłaszcza małym i nowym przedsiębiorstwom. Dzięki temu lokalne firmy mają szansę osiągnąć sukces w sieci, stać się konkurencyjnymi, a także zdobędą wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google.

Google udostępniło swoim użytkownikom możliwość wyszukiwania konkretnych firm na podstawie lokalizacji. Są to miejsca jednocześnie najbliższe i polecane przez pozostałych użytkowników. Co zrobić, aby dać się poznać lokalnie?

Warto wiedzieć, że aby pozycjonowanie lokalne przyniosło oczekiwane rezultaty, trzeba zadbać o wizytówkę Google Moja Firma. Pozwala ona na umieszczenie danych firmy na mapie Google. To bardzo popularne narzędzie i korzysta z niego wielu użytkowników, którzy chcą w konkretnej lokalizacji znaleźć poszukiwane produkty lub usługi. Ponadto, dzięki wizytówce potencjalny klient może sprawdzić, jak daleko ma do Twojej firmy. Google Maps daje możliwość odnalezienia pobliskich restauracji, banków, barów, aptek czy instytucji publicznych. Małe przedsiębiorstwa mogą w ten sposób pozyskać klientów w postaci osób przyjezdnych czy turystów.

Pozycjonowanie lokalne niewiele różni się od tradycyjnego. Jednak aby osiągnąć sukces, powinieneś zmienić podejście. SEO regionalne jest promowaniem witryny w wyszukiwarce, ale skupionym na konkretnym obszarze

Kluczem w pozycjonowaniu lokalnym jest odpowiednia optymalizacja strony internetowej.

Optymalizacja witryny jest niezbędna, jeśli chcesz, by pozycjonowanie lokalne przyniosło korzyści. Treści skopiowane z innych stron www oraz błędy mogą skutecznie utrudnić zdobycie wysokiej pozycji w wyszukiwarce, a także sprawią, że zaplanowane strategie promocyjne nie przyniosą rezultatów. W Seonetium przeprowadzimy dokładną analizę Twojej strony. Usuniemy wszelkie błędy i usterki, które mogą przyczyniać się do tego, że Twoja witryna nie jest widoczna w wyszukiwarce. Stworzymy unikatowe, wartościowe i poprawne treści, w których umieścimy właściwe kłowa klucze. Dzięki temu Twój serwis uzyska wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Zajmiemy się też pozyskiwaniem wartościowych linków, znajdujących się w znanych portalach, artykułach, oraz w opiniach i komentarzach na lokalnych forach dyskusyjnych.

Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu lokalnemu?

  • wypromujesz firmę w okolicy,
  • dotrzesz do odpowiedniej grupy docelowej,
  • poprawisz konwersję,
  • wzrośnie ilość wartościowych odwiedzin na stronie internetowej,
  • staniesz się konkurencyjny