Czy wiesz, jak pozyskać nowych klientów oraz zwiększyć ruch i sprzedaż w sklepie internetowym? Sprawdź, co daje pozycjonowanie!

Sklepy internetowe to miejsca, które rozwijają się w niezwykle szybkim tempie. Badania wykazują, że obszar e-commerce to najbardziej konkurencyjna strefa w gospodarce. Uzyskanie rozpoznawalności i objęcie pozycji lidera w branży wymaga podjęcia czynności, które te cele pomogą osiągnąć. W efekcie uda Ci się zdobyć nowych klientów oraz zarobić i wykreować założony wizerunek. Do najpopularniejszych, a za razem najskuteczniejszych, metod promocji, jakie zalecane są serwisom sprzedażowym, należy pozycjonowanie. Im wyższe miejsce w wyszukiwarce, tym większe są szanse, że klient odwiedzi Twój sklep, zapozna się z ofertą oraz dokona zakupu. Oraz że wróci.

Wyszukiwarka Google przyciąga około 20 mln internautów miesięcznie. To blisko 93% ich łącznej liczby. Poświęcenie czasu na odpowiednie pozycjonowanie to najlepsza inwestycja, w efekcie której dotrzesz do wielu użytkowników sieci, poprawiając tym samym sprzedaż oraz konwersję

Pozycjonowanie = wzrost sprzedaży i konwersji

Statystki wskazują, że nawet połowa zysków w sklepach on-line jest efektem ruchu organicznego. Najlepszym sposobem na zwiększenie ilości odwiedzin jest zadbanie o uzyskanie jak najwyższej pozycji strony www w wyszukiwarce. Aby tego dokonać, należy odpowiednio zaplanować strategię, a to wymaga czasu i specjalistycznej wiedzy. Jeśli nie bardzo wiesz od czego zacząć, a chcesz do sprawy podejść całkowicie profesjonalne, skorzystaj z pomocy fachowców.

Zadbaj o słowa kluczowe. Jeżeli witryna jest dobrze zoptymalizowana w kwestii wyszukiwarek internetowych, będzie się pojawiała na czołowych pozycjach przy wpisywaniu wielu słów kluczowych

Jak możemy Ci pomóc?

Etap 1.
Optymalizacja - od tego zaczynamy proces pozycjonowania. Działanie to polega na analizie budowy witryny oraz sposobu jej działania. To bardzo istotne, bo na podstawie tych badań można określić dalsze kroki pozycjonowania. Pod lupę bierzemy strukturę i kod strony internetowej, a także jej szybkość ładowania i pomniejsze elementy, mogące przyczyniać się do powstawania błędów w jej właściwym funkcjonowaniu. Jeśli jakiekolwiek usterki wystąpią, naprawimy je i usuniemy. Da nam to pewność, że dalsze działania będą całkowicie skuteczne i przyczynią się do Twojego sukcesu.

Etap 2.
Treści - stworzenie unikatowych i wartościowych treści to krok ku osiągnięciu wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Z pomocą naszych copywriterów powstaną oryginalne teksty będące opisami poszczególnych produktów bądź kategorii, co spowoduje, że sklep zyska zaufania wyszukiwarki. Dzięki szczegółowym informacjom o ofercie, klienci znacznie chętniej sięgną po proponowane przez Ciebie produkty, a to spowoduje wzrost konwersji i rozkręcenie sprzedaży. W każdym z opisów umieszczone zostaną słowa klucze związane z ofertą, przez co sklep będzie o wiele lepiej widoczny w wynikach wyszukiwania, wyświetlających się klientowi.

Etap 3.
Linki - zbudujemy dobry profil linków, pozwalający polepszyć pozycję w Google, co jest doskonałym sposobem na poprawienie sprzedaży. Planujemy nowoczesne, ale sprawdzone strategie, dostosowane do potrzeb Twoich i Twojego sklepu. Wykorzystujemy znane źródła odnośników, które pozwolą Ci dotrzeć do konkretnej grupy docelowej.

Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu?

  • wzrost konwersji,
  • zwiększenie ilości wartościowych odwiedzin,
  • wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania,
  • nowoczesny i opłacalny sposób promocji marki,
  • rozpoznawalność w Internecie.